Informace

Nové produkty

Krétský tymián citronový 50g Zobrazit větší

Krétský tymián citronový 50g

K/B321

Nový produkt

Složení: Thymus citriodorus - sušená nať Tymiánu citronového

Země původu: Řecko (Kréta)

Více informací

5 ks

149 Kč s DPH

298 Kč za 100g

Přidat na seznam přání

Skladování: pro zachování kvality bylinky skladujte v našem vakuovém sáčku při pokojové teplotě, mimo sluneční záření. Sáček mějte dobře uzavřený.

Bylinka je od prověřeného dodavatele, který pro nás na Krétě sbírá divoký citronový tymián v tamějších horských oblastech.
Tymián je velmi oblíbená bylinka, která se obecně hodí k masu, skvěle jde k vepřovému či k rybě, k dušeným masům. Také si dobře rozumí s rajčaty nebo brambory. Když maso ke grilování naložíte do oleje s tymiánem, šalvějem, rozmarýnem a pepřem, jistě netrefíte vedle.
Tymián obsahuje velké množství silic a účinných látek, například thymol, na kterém se dělají výzkumy antimikrobiálních nebo antifungálních účinků – tymián má údajně jeden z nejvýraznějších antimikrobiálních účinků – mějte však na paměti, že tyto účinky nejsou potvrzeny. Citronový tymián navíc obsahuje i krásně voňavé látky limonen a citral, které jsou také známy antibakteriálním účinkem.
Vedle kulinářského použití se používá při inhalacích, jako kloktadlo či ústní voda, nebo ve formě čaje. Vonné látky tymiánu jsou často používány jako součást voňavek. Je zajímavé, že mateřídouška a tymián jsou téměř jedna a ta samá bylinka – jedná se jen o velice blízké odrůdy téhož.

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Krétský tymián citronový 50g

Krétský tymián citronový 50g

Složení: Thymus citriodorus - sušená nať Tymiánu citronového

Země původu: Řecko (Kréta)